בקרה תעשייתית

 

מהי בקרה תעשייתית?

 

עולם התעשייה המודרני כולל אינספור תהליכים המתבצעים לפעמים באופן בו זמני, תוך יישום טכנולוגיות שונות ומגוונות, מתקדמות יותר ופחות, על ידי אנשי מקצוע שונים ובמקרים רבים אפילו ללא יד אדם. בעידן כזה, נדרשת עין בוחנת אשר יכולה להתבונן על התהליך מלמעלה, לנטר ולבחון אותו, לדעת כיצד ניתן לשפר אותו והיכן הוא עומד בתקנים ועוד.

 

בקרה תעשייתית כוללת את כל תחומי הביקורת אודות תהליכים תעשייתיים ובדיקות שונות על מנת לוודא כי תהליכים אלו אכן עומדים בתווי התקן הרלוונטיים. בין שמדובר בפיקוח ובקרה על תהליכים בתחומי הלואו טק ובין שמדובר בפיקוח על תהליכים בתחומי ההייטק, הרי שהבטחת תקינות הייצור תלויה במידה רבה באופן שבו התהליכים מפוקחים לאורך כל הדרך.

 

בין התחומים בהם מתבצעת בקרה תעשייתית ניתן למנות את הבאים: תעשייה כימית, תעשיית נפט וגז, ביוטכנולוגיה, תשתיות שונות, טיפול במערכות מים, טיפול בחשמל, תאורה לסוגיה השונים, תקשורת בצורותיה השונות, ביטחון ואבטחה, מערכות שו"ב, בקרה וניהול של מערכות אוטומטיות ועוד.

 

הפיקוח על תהליכים אלו כולל מגוון היבטים חיוניים המבטיחים כי תהליך הייצור יתקיים בצורתו הטובה ביותר, ללא תקלות או הפתעות לא רצויות. תחת שירותים אלו ניתנים גם שירותי ייעוץ שונים המלווים את החברה לאורך כל הדרך, מבטיחים פתרונות יצירתיים, משתמשים במידע הקיים על מנת לבחון פתרונות מקצועיים ברמה הטכנולוגית וברמה המעשית, משווים טכנולוגיות חכמות לאחרות ובוחנים את היעילות של כל אחת מהן ועוד.

 

הודות לשירותי בקרה תעשייתית החברה תשמור על סטנדרטים גבוהים של ביצועים בכל תחומי הייצור, החל מתכנון יעדים עתידיים ופרויקטים העומדים על הפרק ועד לפרויקטים שכבר הסתיימו ודורשים שיפורים או תיקונים שונים. שירותי הבקרה כוללים את כל היבטי התהליך ומאפשרים ללקוח לדעת בדיוק היכן הוא עומד, בלי לוותר על עמידה בתווי התקן הרלוונטיים, שמירה על התקציב הדרוש והמוגדר מראש וחתירה לתוצאה הטובה ביותר וזאת מבלי להתפשר על איכות התוצאות לאורך כל הדרך.

 

כדי לאפשר לחברה לרכוש את המיומנויות הנדרשות, חברות המבצעות שירותי בקרה תעשייתית מדריכות את העובדים ומעניקות שעות הדרכה פרטיות או קבוצתיות על מנת שהעובדים עצמם ידעו כיצד ליישם ולנצל בצורה הטובה ביותר את המשאבים הקיימים לרשות הארגון כך שיוכל להביא לתוצרים המעולים ביותר בכל רגע נתון.

 

באמצעות ליווי מקצועי של המומחים לתחום, עובדי החברה יוכלו לקחת את המשאבים והידע הקיימים לרשותם ולהביא אותם לרמות מומחיות חדשות שלא הכירו קודם לכן בייצור.

 

הבקרה התעשייתית ליצור מפעלים מודרניים

לאור מערכות טכנולוגיות המתקדמות בקצב מואץ ביותר, כל מפעל מודרני חייב לפעול על פי ייצור הכולל דיוק רב, בטיחות ויעילות מרביים וזה דורש ערנות רבה ובקרה בכל נושא. לכן כל תחום הבקרה במפעלים כולל מגוון משימות הדורשות תכנון מקצועי קפדני ומורכב, ללא שום יכולת לקבל החלטות מהירות ברגע אחד. מערכת בקרה במפעלים מתקדמים היא בדומה לקיומם של מערכת המפעילה ברגע נתון אחד אלפי חיישנים ועל כן זויה מערכת מורכבת ומאתגרת ביותר.

 

בקרות תעשייתיות לבחור בטוב ביותר

בתחום הבקרה התעשייתית אין פשרות ובוחרים בטוב ביותר. "ליד בקרה" היא חברה קבלנית מובילה בתחום הבקרה התעשייתית, בעלת התמחות בתחום התעשייתי וייצור בהיקפים גדולים. ליד בקרה מובילה גם בתחום השליטה על המערכות האוטומטיות כולל בקרת תהליכים בהיקף תעשייתי בתחום:

 

 

ייצור המוני של מוצרי מזון

 

תעשיית התרופות

 

תעשיית הרכב

 

תאגידי מים

 

מפעלי ניהול פסולת

 

 ועוד

בקרה לתעשיותיות לבקר מערכות רבות

בכדי לבצע בקרה איכותית במפעלים נדרשת היכולת למדוד ולבקר מערכות רבות ומגוונות החל מנושאים כמו  בדיקת לחץ, טמפרטורה, ועד לנושאים מורכבים כמו מוליכות וספיקה. שימוש במכשור מתקדם ומדויק מאפשר את היכולת הנוחה ביותר לבדוק כל פרמטר פיסיקלי, כאשר מערכות התקשורת המתקדמות מעבירות את המידע באמצעות חיישנים ואותות חשמליים מחיישנים אל הבקרה האוספת את כל המידע, מבצעת חישובים נדרשים ומווסתת מה שנדרש בהתאם לנתונים. על כן מערכת הבקרה היא בדומה לפעולת מוח אנושי ומכאן חשיבות התהליך. הפעלת בקרה איכותית מאפשרת עבודה בטוחה ומדויקת וזאת לאורך כל היממה, כך שנוצר גם חיסכון רב ועצום במשאבים של כח אדם. בנוסף חשוב לציין כי מפעלים ללא ניהול מערכות בקרה מדויקות ומתוחזקות היטב, מסתכנים בבזבוז מיותר ורב ביותר באנרגיה מבלי להיות כלל מודעים לכך. מערכות בקרה לקויות מפעילות מכשור בהספק גבוה ובזבזני מדי למשל וכך נוצר אובדן כספי מיותר של מאות אלפי שקלים בשנה. בנוסף אין זה רק אובדן כספי למפעלים כתוצאה מהוצאות אנרגיה מיותרות וכתוצאה ממצבים של בלאי מואץ, אלא נוצר גם זיהום חמור הפוגע בסביבה  מיותר לסביבה עקב שריפת דלקים למשל היוצר מצב של חימום יתר. מצב זה אם יתקיים במאות מפעלים, יוצר נזק סביבתי בלתי הפיך. על כן  מערכת בקרה איכותית היא חשובה כך שתהיה חסכונית ביותר, יעילה ומדויקת הן עבור המפעל והן בלקיחת אחריות על הסביבה.

 

 

ליד בקרה - אינטגרציית מערכות מחשוב ובקרה

073-2531444

ליד בקרה

אינטגרציית מערכות

מחשוב ובקרה

קבוצת אחים יעקובי לוגו

HB