בקרה תעשייתית

 

מהי בקרה תעשייתית?

 

עולם התעשייה המודרני כולל אינספור תהליכים המתבצעים לפעמים באופן בו זמני, תוך יישום טכנולוגיות שונות ומגוונות, מתקדמות יותר ופחות, על ידי אנשי מקצוע שונים ובמקרים רבים אפילו ללא יד אדם. בעידן כזה, נדרשת עין בוחנת אשר יכולה להתבונן על התהליך מלמעלה, לנטר ולבחון אותו, לדעת כיצד ניתן לשפר אותו והיכן הוא עומד בתקנים ועוד.

 

בקרה תעשייתית כוללת את כל תחומי הביקורת אודות תהליכים תעשייתיים ובדיקות שונות על מנת לוודא כי תהליכים אלו אכן עומדים בתווי התקן הרלוונטיים. בין שמדובר בפיקוח ובקרה על תהליכים בתחומי הלואו טק ובין שמדובר בפיקוח על תהליכים בתחומי ההייטק, הרי שהבטחת תקינות הייצור תלויה במידה רבה באופן שבו התהליכים מפוקחים לאורך כל הדרך.

 

בין התחומים בהם מתבצעת בקרה תעשייתית ניתן למנות את הבאים: תעשייה כימית, תעשיית נפט וגז, ביוטכנולוגיה, תשתיות שונות, טיפול במערכות מים, טיפול בחשמל, תאורה לסוגיה השונים, תקשורת בצורותיה השונות, ביטחון ואבטחה, מערכות שו"ב, בקרה וניהול של מערכות אוטומטיות ועוד.

 

הפיקוח על תהליכים אלו כולל מגוון היבטים חיוניים המבטיחים כי תהליך הייצור יתקיים בצורתו הטובה ביותר, ללא תקלות או הפתעות לא רצויות. תחת שירותים אלו ניתנים גם שירותי ייעוץ שונים המלווים את החברה לאורך כל הדרך, מבטיחים פתרונות יצירתיים, משתמשים במידע הקיים על מנת לבחון פתרונות מקצועיים ברמה הטכנולוגית וברמה המעשית, משווים טכנולוגיות חכמות לאחרות ובוחנים את היעילות של כל אחת מהן ועוד.

 

הודות לשירותי בקרה תעשייתית החברה תשמור על סטנדרטים גבוהים של ביצועים בכל תחומי הייצור, החל מתכנון יעדים עתידיים ופרויקטים העומדים על הפרק ועד לפרויקטים שכבר הסתיימו ודורשים שיפורים או תיקונים שונים. שירותי הבקרה כוללים את כל היבטי התהליך ומאפשרים ללקוח לדעת בדיוק היכן הוא עומד, בלי לוותר על עמידה בתווי התקן הרלוונטיים, שמירה על התקציב הדרוש והמוגדר מראש וחתירה לתוצאה הטובה ביותר וזאת מבלי להתפשר על איכות התוצאות לאורך כל הדרך.

 

כדי לאפשר לחברה לרכוש את המיומנויות הנדרשות, חברות המבצעות שירותי בקרה תעשייתית מדריכות את העובדים ומעניקות שעות הדרכה פרטיות או קבוצתיות על מנת שהעובדים עצמם ידעו כיצד ליישם ולנצל בצורה הטובה ביותר את המשאבים הקיימים לרשות הארגון כך שיוכל להביא לתוצרים המעולים ביותר בכל רגע נתון.

 

באמצעות ליווי מקצועי של המומחים לתחום, עובדי החברה יוכלו לקחת את המשאבים והידע הקיימים לרשותם ולהביא אותם לרמות מומחיות חדשות שלא הכירו קודם לכן בייצור.

 

ליד בקרה - אינטגרציית מערכות מחשוב ובקרה

073-2531444

ליד בקרה

אינטגרציית מערכות

מחשוב ובקרה

קבוצת אחים יעקובי לוגו

HB