בקרת מבנה​

בקרת מבנים הינה תחום נרחב המצריך הבנה אינטרדיסציפלינארית והתנסות במגוון רחב של תת תחומים המרכיבים יחדיו את היכולת לפקח ולנהל מערכות פיקוח ובקרה. על מנת לפקח על מבנים והמערכות השונות הפעילות בהם, נעשה שימוש במערכת בקרת מבנה.

מערכת בקרת מבנה היא מערכת המשמשת לניהול ובקרה על מבנים ומאפשרת שליטה מלאה במערכות המכניות הקיימות במבנים אלו. מערכת בקרת מבנה לדוגמה, יכולה לשלוט במערכות השונות וביניהן מערכות מיזוג אוויר, מערכות אוורור, תאורה, מים, ביוב, חשמל, אינסטלציה וכן מערכות גילוי וכיבוי אש, שערי החנייה ועוד.

 

כיצד פועלת מערכת בקרת מבנה?

 

מערכת בקרת מבנה נשלטת על ידי מחשב מרכזי אחד הממוקם בנקודה ספציפית. תוכנה המשמשת לשליטה על המערכות השונות מפקחת על כל אחת מהן, כולל מערכות מיזוג האוויר, מערכות המים, החשמל ועוד. התוכנה היא זו המאפשרת לבחון את המתרחש בכל אחת מן המערכות בכל רגע נתון, לפקח על המתבצע, לבדוק מה קורה בכל אחת מהנקודות השונות והמיקומים במבנה ולגשת לטפל בתקלה כאשר זו מתרחשת.

 

במקרים מסוימים ובסוגים מסוימים של תקלות, הטיפול מתאפשר אפילו באמצעות שליטה מרחוק, בין אם באופן אוטומטי ובין אם באופן ידני. נכון להיום, ניתן  למצוא מערכות ניהול ובקרה בעיקר בבניינים גדולים מאד המשמשים בעיקר לתעשייה ועסקים. בניינים אלו כוללים משרדים שונים וכן יחידות אשר אינן מפוקחות על ידי אדם אחד, וכל יחידה עושה שימוש במים, בחשמל, גז, מיזוג אוויר ועוד – על פי צרכיה האישיים.

 

באופן זה, אין מי שיודע לתת את התשובה או מענה מידי עם פרוץ תקלה כלשהי. בדיוק למטרה זו נועדו מערכות בקרת מבנים. מערכות הבקרה מאפשרות לדעת בכל רגע נתון מה קורה בכל מקום בבניין וכן מאפשרות מתן מענה מידי במקרה של תקלה כלשהי במיקום כלשהו בבניין.

 

בכדי לא להיתקל בבעיות שונות כמו נפילת החשמל, מחסור במים או היעדר מיזוג אוויר, מערכות בקרת מבנים מאפשרות שליטה מקסימלית בכל המתרחש בבניין, תוך יכולת לצפות במתרחש בכל מיקום רצוי ולטפל בו באופן ממוקד. המערכות מעניקות התראות מידיות על תקלות טכניות, על תקלות צפויות, על מחסור במשאבים, נזילות או דליפות, סתימות או בעיה בהעברת משאבים ועוד.

באופן זה יכולים בעלי הבניין להעניק לעובדים את השירותים הטובים ביותר ללא תקלות וללא הפתעות שיכולות לעכב את העבודה ולגרום לנזקים שונים.  הלקוחות המגיעים לבניין לקבל שירות גם הם אינם נתקלים בתופעות לא צפויות כך שניתן להבטיח את ההתנהלות השוטפת.

 

ליד בקרה - אינטגרציית מערכות מחשוב ובקרה

073-2531444

ליד בקרה

אינטגרציית מערכות

מחשוב ובקרה

קבוצת אחים יעקובי לוגו

HB