בקרת תהליכים תעשייתיים

 

 

 

 

בקרת תהליכים תעשייתיים מתקיימת במגוון אמצעים המאפשרים לתהליך הייצור והבקרה מגוון רחב של אופציות לשכלול התוצר הסופי, שיפור תהליך הייצור ושימוש במשאבים הקיימים כדי להביא את כל אחד מהרכיבים והשלבים בתהליך הייצור לטופ שלו.

אמצעי הבקרה התעשייתית כוללים כלים חשמליים באמצעותם ניתן לפקר, לנטר, לבקר, למדוד ולמכן תהליכים תעשייתיים שונים בזמן אמת, בדיעבד ולפני שתהליכים אלו מתחילים. ישנן סוגים שונים של מערכות בקרה תעשייתיות כאשר כל אחד מהסוגים משמש לתחומים וענפים מגוונים. סוגי מכונות הבקרה מיועדים לתעשיות כגון מים, נפט, חשמל ואחרות.

 

מהי מערכת בקרה תעשייתית?

 

ככלל, המונח "מערכת בקרה תעשייתית" מתייחס לסוגים שונים של פרוצדורות המיועדות בכללותן לוודא כי תהליכי הייצור עומדים בתקנים הנדרשים מהם, שומרים על רמות בטיחות נדרשות ועוד. הבדיקות מבוצעות בתחומים שונים ולשם כך, נעשה שימוש במכונות בדק מגוונות. בין המכונות קיימות מערכת בקרה לפיקוח והשגת מידע וקונפיגורציות, מערכות בקרה מבוזרות ועוד.

 

היתרונות של בקרת תהליכים תעשייתיים

 

בקרה על תהליכים תעשייתיים מאפשרת מתן אישורים רלוונטיים למפעל המייצר, תוך אספקת מסמכי ולידציה שונים הנוגעים לתהליכי התכנון, ההתקנה, הניטור והבקרה. כל תהליכי הבקרה מבוצעים על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון של שנים רבות בתחום כך שהתוצאה מאפשרת ביטחון מלא ותיעוד של תהליך הייצור במסמכים רשמיים.

בין המסמכים המופקים בתהליך בקרת תהליכים תעשייתיים ניתן למצוא את פרוטוקול הכשרת התקנה, פרוטוקול הכשרת הפעלה, שרטוטי פעולת המכשיר, תיעוד התכנון שלו, חוברות הדרכה וחוברות נתונים בנוגע למכשיר, תיעוד של רכיבי המערכת העיקריים, הצגה גרפית כוללת ועוד.

מערכות בקרת תהליכים בארגון מאפשרות להביא לידי תהליך ייצור אוטומטי לחלוטין המפוקח על ידי מכונות ולא על ידי בני אדם.  באופן זה, הארגון יכול לחסוך השקעה מרובה בכוח אדם, השקעה במשכורות המוענקות לעובדים בתחומים השונים, תיקון טעויות באופן ידני ולא באופן ממוכן, חזרה על אותה עבודה מספר פעמים – כל אלו נחסכים משמעותית הודות לשימוש במכונות בקרה ובשל יישום תהליכי ניטור תהליכים תעשייתיים באופן ממוכן וממוחשב.

 

בין המכונות המשמשות כיום לבקרת תהליכים תעשייתיים ניתן למצוא את הבאים:

 

מערכת בקרה לפיקוח והשגת מידע

מערכת בקרה הפועלת בהתבסס על אותות מקודדים. אותות אלו עוברים דרך ערוצי תקשורת רלוונטיים ואוספים מידע על ציוד מרוחק.

 

מערכת בקרה מבוזרת

מערכת בקרה המשמשת לתהליכים תעשייתיים וביניהם ייצור חשמל, זיקוק נפט וגז, אספקה של מי שתייה, טיפול במי ביוב, ייצור מוצרים מסוגים שונים ועוד.

 

ליד בקרה - אינטגרציית מערכות מחשוב ובקרה

073-2531444

ליד בקרה

אינטגרציית מערכות

מחשוב ובקרה

קבוצת אחים יעקובי לוגו

HB